Aile iki kuşaktır tekstil sektöründe, konfeksiyon üretim pazarlama ve ihracatı konusunda çoğunlukla İngiltere ve Avrupa pazarına yönelik çalışmaktadır. Uzun yıllar boyunca gerek iç pazarda gerek dış pazarda birçok başarıya imza atmıştır. Sayısız markaya iş ortaklığı yaparken; dünyanın en bilinen ve tercih edilen markaları için de üretim yapmıştır. Başarılı çalışmalarına hala devam etmektedir.


Ailenin genç kuşağından Gülizar Korkmaz; yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ile 2022 yılında pandeminin de etkisiyle değişen piyasa şartlarına daha uyumlu çalışabilmek üzere yeni bir organizasyona ihtiyaç olduğunu farketmiştir.


Pandemi birçok sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de dijitalleşmeyi çok daha önemli ve hatta elzem kılmıştır. Sürekli dijitalleşen ve küreselleşen dünya artık pazarlamayı ve satışı da dijital platformlara taşımaktadır.


Tam bu noktada Gesimoda markası, internet üzerinden online satış yapmak ve konfeksiyon üretimi, ihracatı ve pazarlama konusunda faaliyet göstermek üzere; Gülizar Korkmaz tarafından kurulmuştur.